Základní trénink koní.

Naše tréninková stáj nabízí kromě jiného základní výcvik koní. Specializujeme se na cutting a dobytkářské disciplíny, nicméně velmi rádi přivítáme každého, kdo má zájem připravit svého koně pod vedením profesionálního trenéra s mnohaletými zkušenostmi.

Začátek výcviku může být pro mladého koně velmi obtížným a stresujícím obdobím, jelikož se musí naučit mnoho nového, neznámého a současně se smiřuje se ztrátou celoživotní volnosti. Proto se snažíme, aby trénink koně co nejvíce bavil a pouze přiměřeně ho zatěžoval, jen tak se totiž dá docílit budoucích úspěchů.

Druhý rok života koně je tím nejdůležitějším vývojovým obdobím, a to nejen pro budoucí cuttingové šampiony. V tomto věku přistupujeme obvykle k obsedání a zahájení tréninku. Ten musí od samého začátku probíhat odborně a důsledně podle předem správně zvoleného tréninkového systému, neboť kůň i jeho jezdec na tomto základě staví po celý zbytek života. My zpravidla obsedáme mladé koně na jaře, po dovršení dvou let věku, pokud jsou v dobré fyzické i psychické kondici. Trénink koní začíná v období od února do května.

Počet každoročně obsedaných koní je samozřejmě limitován požadavkem na nejvyšší kvalitu výcviku a tím i možnostmi trenéra. Maximální počet mladých koní pro daný rok jsou čtyři. Jen tak jsme si jistí, že máme plnou kontrolu nad kvalitou tréninkového programu. Nejvyšším cílem každého trenéra je zdravý a šťastný kůň, který je ochoten spolupracovat se svým jezdcem.

Ke každému z mladých koní přistupujeme individuálně a podle potřeb jejich majitele. Někteří se učí rychleji, než jiní, někteří jsou určeni pro sportovní účely, jiní na hobby.

O všechny koně se staráme tak, aby byli v co největší fyzické a psychické pohodě. Bez dobré psychiky nejsou výsledky, proto je pro nás velmi důležitý profesionální přístup ke koním ošetřovateli počínaje a veterináři konče. Samozřejmostí je pravidelná vakcinace a odčervování. Nejméně dvakrát za rok necháváme koně zkontrolovat naším veterinárním chiropraktikem, neboť zdravý pohybový aparát je základ pro každého koně. Pravidelně necháváme koním kontrolovat i chrup veterinárním dentistou. Pro sportovního koně je velmi důležité pohodlné uždění. Malý vlčí zub nebo ostrá stolička dokážou nevídané a mnohdy mohou zpomalit tréninkový vývoj koně o několik týdnů i měsíců.

Naší prioritou je spokojený, zdravý a úspěšný kůň!
Pamatujte na to, že kapacita je omezena, a proto si rezervujte místo v naší tréninkové stáji včas!

Karel Spacil - Cutting Horses
+420728133404 call
karel.spacil@cuttinghorses.cz
Czech Republic, Europe

Catz Pep - Kiss My Cat x Pepsie Sanjo
Catz Pep - Kiss My Cat x Pepsie Sanjo
Ima Hocus Pocus Girl – A Hocus Pocus Cat x Son Off A Doc Girl
Ima Hocus Pocus Girl – A Hocus Pocus Cat x Son Off A Doc Girl

Smart Angel O Lena - Smartin Off x Hot Rainbow
Smart Angel O Lena - Smartin Off x Hot Rainbow
Docs Smartin Peppy – Smartin Off x Goodlookenandeasy
Docs Smartin Peppy – Smartin Off x Goodlookenandeasy

Amateur:

 
Slide 3Slide 10Slide 6Slide 9Slide 0Slide 11Slide 2Slide 1Slide 4Slide 8Slide 5Slide 7
GSM +420 728 133 404
karel@spacilcuttinghorses.cz